Můj příběh

Jmenuji se Zuzka, jsem manželkou a mámou našeho malého raubíře 🙂 a konečně už můžu říct, že je to všechno za mnou a že už zase můžu žít bez obav z toho, jakou obálku mi pošťák přinese.
Dnes už ráno vstávám z postele s čistou hlavou a bez strachu. Nemyslím už na to, co bylo, ale těším se na to, co bude. Těším se, až zase pojedeme s rodinou na výlet, v létě na dovolenou k moři a v zimě si rozdáme dárky u vánočního stromečku.

Miluju Vánoce, tu atmosféru, nádherně ozdobené stromy a domy. Štědrý večer s celou mojí rodinou a o svátcích zase návštěvy. A stejně tak miluju výlety. Ať už na jaře a v létě, kdy sedneme do auta vybaveného stolečkem, křesílky a jídlem a vyrážíme za novými krásami Česka, tak i na podzim a v zimě, kdy končíme výletní den v nějaké restauraci.

Vždycky to tak ale nebylo

Ještě před pár lety jsem Vánoce nesnášela. Nechtěla jsem jezdit na žádné výlety, protože jsem se nedokázala přetvařovat a lhát okolí, že je všechno v pohodě, když nebylo. Nechtěla jsem se stýkat s kamarády. Vždycky mi bylo do breku, když jsem poslouchala, jak jsou ostatní šťastní, zamilovaní, jezdí na dovolené k moři a já tak akorát každý večer brečím do polštáře a říkám si proč? Co jsem komu udělala, že musím takhle trpět? Nesnášela jsem hlavně sebe, že jsem to nechala dojít až tak daleko.

Všechno začalo na podzim roku 2007

Nastoupila jsem do svého prvního zaměstnání jako vedoucí prodejny v Kuchyňském studiu. Poznala jsem tam muže, který mě upoutal na první pohled. Měl na sobě černé kalhoty, bílou košili a černý kabát a jeho parfém byl cítit po celé prodejně. Měl firmu na stavbu srubů a roubenek a u nás si objednal kuchyňku do kanceláře.

V tu dobu hledal pozemek na realizaci svého projektu. Všechno vypadalo tak reálně! A tak když se mi v květnu 2008 svěřil, že pozemek sice našel, ale potřebuje zaplatit rezervační poplatek 300.000 Kč, neváhala jsem ani minutu a řekla, že mu pomůžu.
Už ani nevím, co si vymyslel za důvod, že si úvěr vzít nemůže. Byla jsem zamilovaná po uši do něho i do jeho plánů. A tak jsem bez váhání svolila a úvěr si vzala na sebe.

Ovšem to byl teprve začátek ...

Úvěry přibývaly, ale splácela jsem je jenom já. Po nějakém čase (v roce 2009) jsem od kamaráda dostala kontakt na paní, která se už 12 let zabývala financemi a která mi měla pomoct s mojí situací.

Bohužel se to ale nestalo, spíš naopak. Musela jsem si vzít další úvěry. Peníze z nich jsem dala paní na zhodnocení, ze kterého se platily splátky úvěrů. Chvíli to „šlapalo“, ale v roce 2012 se to postupně začalo bortit jako domeček z karet.

Na podzim roku 2012 paní přestala komunikovat a mně začaly chodit dopisy s upomínkami pro neplacení splátek úvěrů. Takže veškeré naděje na vyřešení byly pryč a já musela začít jednat.

Pak jsem se ještě dověděla, že paní 3.1.2013 spáchala sebevraždu. To už bylo jen potvrzení toho, že peníze už nikdy neuvidím a svůj obrovský dluh budu muset vyřešit a splácet sama.

Podzim roku 2012 byl v této mojí situaci zlomový

Nebyl čas na nic čekat a doufat, že se vše v dobré obrátí. Proto jsem v listopadu 2012 byla nucená začít něco dělat a hledat různé možnosti, jak ze své ubíjející situace co nejrychleji ven. Na internetu je toho spoustu, ale jak se v tom vyznat? Nakonec jsem odeslala maily několika společnostem o bližší informace, ale všude po mě chtěli nejdřív peníze za zprostředkování.

Na začátku prosince 2012 jsme s mamkou v novinách objevily malý inzerát firmy, která se oddlužením zabývá a má pobočku asi 20 km od mého bydliště. Že by náhoda? Hned jsem tam zavolala a domluvila si schůzku. Paní se mnou probrala všechny podrobnosti a vše se dalo do pohybu.

Bylo pro mě neuvěřitelné, jak rychle se všechno vyřídilo. V dubnu 2013 mi přišel dopis od soudu, že schvalují moje oddlužení a mě konečně po těch letech začala svítat naděje. Od teď už bude jenom líp.

V eBooku „Finanční past – Cesta do pekel a zpátky ke svobodnému životu BEZ DLUHŮ“ Vám prozradím celou moji dlouholetou cestu od krásných začátků vztahu, přes obrovskou beznaděj a zadlužení až po hledání řešení a ukončení celého procesu oddlužení. Vysvětlím Vám rozdíly mezi exekucí a insolvencí. Také Vám sdělím, co všechno je potřeba vědět, než o oddlužení začnete vůbec přemýšlet. Poradím Vám, jak se co nejdřív ze své situace dostat ven, abyste nepadli až na úplné dno.

A na závěr bych Vám chtěla říct toto:

Když jsem to zvládla já, Vy to zvládnete taky! Hlavu vzhůru!