EkoFinance

ekofinance3

Snažila jsem se vymyslet jednoduchý, výstižný a hlavně krátký název, jak spojit dvě věci,

které spolu souvisí – finance a ekologie.

A tak vzniklo slovo

EkoFinance 🙂

Ne že bych byla ekolog, ale mám ráda přírodu i svoji peněženku. Vím, že jako jedinec nezmůžu v dnešním světě nic. Když si tohle ale řekne každý, nikdy se nic nezmění. Jde o to pochopit, že se právě ta pravá síla ukrývá v každém z nás. Každý člověk má na něco nebo na někoho vliv.

Ve svých článcích na Blogu se snažím „ovlivnit“ jednání lidí, aby se nedostali do stejné finanční pasti,

v jaké jsem byla před několika lety já.

A na této stránce se budu snažit o určitý „vliv“ na lidi, kteří by rádi ušetřili peníze, čas a pomohli přírodě stejně tak jako já od ledna 2019 😉

Všechno má na svědomí náš synek – myšleno v dobrém samozřejmě 😉

Narodil se v červnu 2017, o pár týdnů dřív než měl, a tak jsem s ním zůstala měsíc v porodnici. Celou dobu se samozřejmě používaly jednorázové plínky.

Když nás pustili domů, začala jsem se víc a víc zajímat o plínky látkové. Už jen při vědomí, že se za „plenkovací“ období vyprodukuje zhruba tuna odpadu, se mi ježily všechny chlupy na těle.

Dalším PRO-argumentem byla cena. Při použití látkových plínek se tím pádem šetří nejen příroda, ale i Vaše peněženka 😉 Zvlášť tehdy, když si plínky pořídíte z „druhé ruky“ jako já..

V létě 2018 si tehdy ještě mrňous pochutnával na jablíčkách, podle toho taky vypadaly jeho trička 😀 Snažila jsem se to vyprat vším možným.. V drogerii mi doporučili nějaké přípravky, které prý fungují.

No…. Asi jsem byla vyjímka 😀

Pak k tomu přibylo ještě ochutnávání mandarinek a to už jsem se s některým oblečením fakt rozloučila.

Naštěstí jsem při hledání něčeho, co by skvrny aspoň trochu vypralo, narazila na ekologicky šetrné výrobky od české firmy Eurona a opravdu jsem zírala :-O

Ve dvou článcích tady>> a tady>> se zmiňuju, jak jsem se dostala k ekologicky šetrné drogerii a opravdu musím říct, že jsem se zamilovala 😀 Ne teda na první pohled, ale na první vyzkoušení 😀

Od té doby pořád zkouším další a další výrobky. A obrovskou výhodou taky je, že už nechodím do drogerie 😀 Objednám si přes e-shop a balík mi dovezou až domů!

 

⇒ Chcete vědět, jaké výrobky používám a s čím jsem spokojená?

 

⇒ Chcete se podívat na akční minikatalogy a ušetřit ještě víc peněz?

 

⇒ Klikněte na příslušnou ikonu níže 😉