Finanční past v souvislosti s Coronavirem

V této nastalé situaci se do finanční pasti může dostat skutečně kdokoliv.. A ten, kdo už v této pasti je, se bohužel může zahrabat ještě hlouběji..

Sama jsem si před pár lety finanční pastí prošla a úspěšně ji vyřešila insolvencí. Naštěstí jsem splňovala všechny podmínky. Detailněji se insolvencí zabývám v eBooku Finanční past – Cesta do pekel a zpátky.

Jednou z hlavních podmínek pro splnění insolvence je mít pravidelný měsíční příjem.

To je ovšem v době „coronakrize“ pro spoustu lidí nesplnitelné. Spousta lidí se díky vládním opatřením dostala z práce na pracovní úřad a tím pádem razantně klesl jejich měsíční příjem.
Stejně tak jako spousta lidí žije od výplaty k výplatě. Hlavně pro tuto skupinu lidí je „Coronakrize“ možným začátkem finanční pasti. Proč?

Protože:
1) musí zaplatit nájem
2) musí zaplatit pravidelné výdaje (např. voda a elektřina)
3) potřebují peníze na jídlo

Někteří tuto situaci vyřeší půjčkou v rodině nebo u přátel. Ale ti, kdo takovou možnost nemají, se přikloní k půjčce klasické. Pokud ale nemají práci, s půjčkou v bance se můžou ihned rozloučit. Na řadu tedy přicházejí nebankovní instituce. To je ale začátek konce.

Nebankovní instituce Vám peníze dají, aniž by se zajímaly, zda máte z čeho půjčku splácet. U některých máte čas na získání splátky měsíc, ale u některých pouze týden.

Proto chci na všechny lidi, kterých se tato situace dotýká, apelovat, aby se pokusili situaci vyřešit jinak než nebankovní půjčkou.

Pozor na lidské hyeny!

Zároveň Vás taky musím varovat před lidskými hyenami! V době jakékoliv krize se jim nadmíru daří. Ptáte se proč? Protože přesně vědí, jakou máte slabinu a na tu oni „útočí“. Vědí, že se spousta lidí dostala do tíživé finanční situace a vědí, že to tito lidé potřebují vyřešit.

Nabízejí proto zdánlivě výhodné půjčky. Doufají v to, že lidé budou jejich slovům věřit natolik, že smlouvu podepíšou, aniž by si přečetli podmínky. Tyto lidské hyeny mají totiž „skvělý“ dar. A tím je psychologie a výřečnost!
Sama jsem za tu svoji letitou finanční krizi několik takových hyen poznala.. Bohužel jsem jim nevědomky dala najevo, co je mojí slabinou a oni toho využili – viz eBook Finanční past – Cesta do pekel a zpátky.

Lidské hyeny využívají Vaše slabiny nejen ve finanční rovině, ale také ve vztazích a rodině. Snaží se na Vás „útočit“ ze všech možných stran. Pokud jste opravdu zoufalí, podlehnete jim stejně jako já..

Máte nějaký úvěr nebo už svoji situaci řešíte? Pak čtěte dál..

Jestliže jste ve skupině lidí, kteří už nějaký úvěr mají, tak pro Vás nastává problém ve splácení. Myslím si, že s většinou bankovních institucí se dá dohodnout na odkladu splátek. Já sama jednou tuto situaci řešila a banka mi vyšla vstříc tím, že mi odložili splácení úvěru o 3 měsíce.

Další skupinou lidí jsou ti, kteří už svoji finanční situaci řeší. Máte již zmiňovanou insolvenci? Pak pro Vás taky nastává problém. Další podmínkou pro získání insolvence je totiž pravidelné měsíční splácení dluhu. Je jedno, jestli Vám na účet přijde výplata, ze které se peníze strhnou automaticky, nebo jestli Vám třeba někdo půjčí a Vy tu částku pošlete na účet insolvenčního správce.

Pokud ale tuto možnost půjčení nemáte, nastává zásadní problém. A to neplnění podmínek oddlužení. V danou chvíli je nejdůležitější se okamžitě obrátit na svého insolvenčního správce, vše mu vysvětlit a pokusit se tuto situaci nějak vyřešit.

Řešením finančních problémů se v této době „Coronakrize“ zabývá stát, konkrétně ministerstvo financí. Chtějí, aby bylo možné odložit splátky úvěrů až na dobu 6 měsíců a také jednají o podmínkách insolvence a exekuce.

Vláda se zabývá:

  • zaměstnanci, kteří přišli z důvodu „Coronakrize“ o práci
  • lidmi, kteří se musejí starat o své děti do věku 13 let, protože se zavřely školy i školky
  • drobnými podnikateli (OSVČ), kteří museli zavřít své provozovny a přišli ze dne na den o příjem (např. kadeřnice)

Proto bych Vás chtěla moc poprosit:

1) pokud žijete od výplaty k výplatě – půjčte si nezbytně nutnou částku od rodiny nebo přátel. V žádném případě Vám nedoporučuji půjčovat si peníze od nebankovních institucí nebo ještě hůř od lichvářů!

2) pokud máte nějaký úvěr – snažte se komunikovat s bankami, vysvětlit jim Vaši situaci a dohodnout se o odkladu splátek

3) pokud máte insolvenci – okamžitě se obraťte na svého insolvenčního správce a vše mu vysvětlete.

Není čas na nic čekat, je potřeba nastalou situaci řešit HNED!!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *